kurzy

Předporodní kurzy

Témata:

– PŘÍPRAVA K PORODU, POROD
– BONDING, VÁZÁNÍ A NOŠENÍ DĚTÍ V ŠÁTKU (teorie i praxe)
– KOJENÍ

Kurzy probíhají jak skupinové (velmi malé skupinky, max. 5 maminek), tak individuální.

Každé z témat zabere cca 4 hodiny, v případě rozvinutí debaty i déle. Témata si vybíráte Vy dle Vašeho zájmu. Je zde možnost vybrat si např. pouze jedno, dvě témata, která máte potřebu probrat.

Ceník předporodních kurzů

Typ kurzuCena za kurz (jedno téma)
skupinový1200 Kč
individuální1500 Kč
Účast tatínků ZDARMA. Platí se za 1 rodinu jako celek (matka, otec, miminko, nebo miminka v bříšku).

Dočasně, než bude dokončený nový prostor, probíhají kurzy pouze přímo u Vás doma. Do 15km od Slavonic bez dopravného, v osatních případech počítejte navíc s cenou za dopravné Kč 6,-/km.

Kurzy nošení dětí v šátku

Co na kurzu očekávat:
– základní informace o potřebách novorozenců a maminek,
– jaký rozměr šátku je potřeba pro úvaz vhodný pro novorozené miminko,
– jak miminko oblékat do šátku,
– společná debata, která Vám může pomoci v případě, že Vás neustále pronásledují různé otázky či námitky ve Vašem okolí v oblasti nošení dětí v šátku,
– vázání svého miminka, případně batolátka do fyziologicky vhodné polohy, která je bezpečná pro dítě, a ve které se budete současně s miminkem cítit dobře i Vy. Jak těhotným, tak i maminkám s miminkem půjčuji na první vázání nejprve panenku, aby nabyly jistoty v technice vázání.

Kurz je velmi vhodný již v době těhotenství. Nebojte se přijít s bříškem. K dispozici mám panenku podobnou novorozeňátku i panenku odpovídající většímu miminku. Budete se moci soustředit a vstřebávat potřebné informace.

Předem Vás musím upozornit – neočekávejte ode mne přehlídku úvazů! Úvaz, který se na kurzu naučíte, vystačí na několik prvních měsíců života dítěte. Dávám přednost jednomu, dobře zvládnutého úvazu před ukázkami několika různých úvazů, ve kterých se pak špatně orientuje.

Manipulační panenku a šátek mám na kurzu k dispozici. Pokud máte vlastní šátek, je lepší vzít si ho s sebou a učit se přímo s ním. V případě, že nemáte vlastní šátek a nejste si zatím jistá, zda Vám a Vašemu miminku bude nošení v šátku vyhovovat, můžete si ode mne šátek půjčit na vyzkoušení (např. na týden,… a čas ukáže, zda si zakoupíte vlastní), případně si můžete i zapůjčený šátek nakonec zakoupit.

Běžně kurz rozděluji do dvou částí – teorie a praxe. Každá část zabere cca 2 hodiny. Dle domluvy můžeme individuálně řešit pouze praxi.

Ceník kurzů nošení dětí v šátku

Typ kurzuCena za kurz
skupinový (max. 3 maminky)1200 Kč/osoba
individuální 1500 Kč
Účast tatínků ZDARMA. Platí se za 1 rodinu jako celek (matka, otec, miminko).

Dočasně, než bude dokončený nový prostor, probíhají kurzy pouze přímo u Vás doma. Do 15km od Slavonic bez dopravného, v osatních případech počítejte navíc s cenou za dopravné Kč 6,-/km.