recenze

Maminky, které u mne absolvovaly kurz, nebo poradenství, se mohou podělit o své dojmy. Budu ráda za upřímné postřehy (co se líbilo, co ne, zda vám setkání se mnou dalo to, co jste očekávaly, nebo zda jste byly zklamané,…). Hodnocení je velmi důležité jak pro mne, tak i pro maminky, které se ještě rozhodují, zda se na mne v některé oblasti mateřství či rodičovství obrátit.

Všem mnohokrát děkuji za upřímné komentáře, které prosím zasílejte na můj e-mail.

 

Jolana, 27.10.2015

Kojení pro mě bylo samozřejmostí.Prvního syna jsem kojila přes dva roky a tak když jsem šla do porodnice při druhém těhotenství, očekávala jsem různé komplikace, jen ne problémy s kojením. A ouha – dcera se nepřisála a kojení nám vůbec nešlo.

Personál v porodnici mi nijak nepomohl (kloboučky, příkrm, a suché konstatování „Malá má vpáčenou bradu, vy máte velké bradavky, to nepůjde…“). Domů jsem odcházela jako nekojící matka, naprosto nešťastná a především bezradná.

Zoufale jsem zadala na internetu „LAKTAČNÍ PORADKYNĚ“ a objevila jsem kontakt na paní Renatu.

Když jsem se dočetla, že bydlí v Mutné (ob jednu vesnici ode mě) – řekla jsem si, že to „JE znamení“ a hned ji zavolala.

Již po telefonu byla velmi milá a já získala pocit, že to zvládnu ….

Hned druhý den jsem jela k ní – po chaosu doma to byl pro mne balzám, krásné prostředí a milý člověk, který mě vyslechl.

Paní Renata se nám (mně a dceři) věnovala několik hodin. Poradila, jak dceru stimulovat ke kojení a hlavně mi dodala sílu a klid, že to půjde. Domů mi zapůjčila odsávačku mateřského mléka, pomůcky vhodné k částečnému dokrmování mateřským mlékem.

A doma jsme začaly s dcerou náš boj za plné kojení. Nebylo to lehké a bez osobních, telefonických a mailových konzultací s paní Renatou bych to zvládala velmi těžko. Vždy mi dodala optimismus, sílu a klid, když už mi bylo nejhůř. Dcera špatně přibírala, dětská lékařka nás tlačila do umělé výživy. Dnes už jsou dceři téměř čtyři měsíce, je plně kojená a přibírá hezky.

U paní Renaty jsem absolvovala i kurz nošení v šátku, abych mohla dcerku nosit a mít volné ruce pro staršího syna.

Kdybych se vrátila v čase a byla PŘED druhým porodem, určitě bych u paní Renaty ráda navštívila předporodní přípravu a do porodnice bych si vzala její telefonní číslo.

Tímto bych jí chtěla velice poděkovat.


Ilona, 9.10.2015

Milé maminky,

jestli váháte a nevíte si rady, určitě se na Renču obratte.

Já si nevěděla rady s nadměrným blinkáním mé holčičky. Po každém kojení jsme byly poblinkané obě dvě a to i několikrát po sobě.

A tak po telefonické domluvě nás Renča navštívila u nás doma, kde se mně i mé malé věnovala celé dopoledne.

Přátelsky jsme si popovídaly. Dala mi spoustu užitečných rad a informací, které nám napomohly ke klidnému papání mé holčičky.

Tímto bych ti chtěla jěště jednou moc poděkovat.


Marcela, 7.10.2015DSC_1276

Paní Renatě jsem telefonovala ohledně kojení, naše malá byla velice plačtivé miminko, málo přibírala a tak jsem potřebovala konzultaci, po asi hodinovém rozhovoru, ve kterém mě Renata uklidnila a ujistila, že vše dělám správně, jsem byla nabita energií a dobrou náladou a věděla jsem, že vše zvládnu. Malá chtěla ale být v těsném kontaktu se mnou a proto jsem se rozhodla pro kurz vázání šátku. Kurz proběhl v Mutné, kde má  Renata krásnou místnost, příjemná atmosféra s krbem, čajem pro kojící matky a občerstvením byla podtržena klidem, laskavostí a energií, které z Renaty vyzařují. Za čtyři hodinky jsem se naučila vázat šátek, vyzkoušela jsem si kojení v něm (velice praktická věc) a dozvěděla se plno užitečných rad, co se miminek a dětí obecně týká. Šátek jsem si zapůjčila a po čase koupila svůj, je to dobrý pomocník, naše malá je spokojenější miminko a já jsem ráda, že jsem se tak rozhodla :)
Pokud se rozhodujete, zda do toho jít nebo ne, tak má rada je: Jděte do toho!!!
Renata je SUPER a jsem ráda, že jsem jí poznala :)


Mirka, 1. 10. 2015

Paní Kudrnovou jsem kontaktovala v 6. nedělí, kdy jsem měla problémy s kojením. Ač druhorodička,se spoustou věcí jsem si nevěděla rady a z porodnice jsem odcházela se spousty protichůdnými informacemi co se kojení týče. Setkání s paní Kurdnovou mi moc pomohlo,dozvěděla jsem se hodně informací,bylo to příjemně strávené dopoledne u mě doma. Z malého se stalo spokojené prospívající miminko a ze mě spokojenější maminka :-)
Jen škoda,že jsem se o paní Kudrnové nedozvěděla dříve, určitě bych její pomoc využila už v porodnici. Rozjezd kojení by u mě rozhodně proběhl bez problémů a zbytečných nervů co jsem měla.
Moc děkuji a ráda doporučuji.


LuckaLucka, 7. 5. 2015

Chtěla bych jako prvorodička Renče moc poděkovat a všem z budoucím maminkám kurz doporučit. Celý kurz mi dodal sebedůvěru, že zvládnu všechno, co přijde a pocit, že se můžu spolehnout na svou intuici. Co se týče samotného porodu, tak tady se mi kurz jaksi minul účinkem, nakonec jsem musela podstoupit císařský řez. Nejužitečnější část kurzu pro mě byla ta o kojení. Spousta maminek si myslí, že je to přirozená součást mateřství, ale v mém okolí je většina maminek, kterým se to nepovedlo. Já jsem ráda, že se mi laktace rozjela, ale taky to nešlo úplně „samo.“ Zvládla jsem to i díky poznámkám z kurzu a i díky telefonické konzultaci a psychické podpoře ;-). Je strašně příjemné se setkat s ostatními čekatelkami a probrat všechno, co se těhotenství a mateřství týče. Na závěr bych chtěla ještě říct, že se mi moc líbil Renči individuální přístup nejen k budoucím maminkám, ale i k tatínkům. Prostě děkuji za všechny informace a příjemně strávené večery u čaje pro těhulky :-)


Markéta, 16. 4. 2015

Paní Kudrnovou mohu vřele doporučit jako lektorku vázání a nošení v šátku i jako laktační poradkyni. Je ochotná i dojet k vám domů, což je velká výhoda, když máte malé miminko. A nošení v šátku jsme si my i naše mládě okamžitě zamilovaly. V šátku je absolutně spokojené. Takže maminky i tatínci neváhejte, ať SPOKOJENCU přibývá :-)


PetraPetra, 14. 4. 2015

Kurz Vázání a nošení v šátku jsem absolvovala s dvouměsíční holčičkou v prosinci v Mutné. A nemůžu si vynachválit, jak užitečnou věc jsem podnikla. Když si miminko pohraje na dece nebo v postýlce a začne se nudit, uvážu si ho do šátku, takže je se mnou, a zároveň mám obě ruce volné, abych mohla utřít nádobí, pověsit prádlo nebo vyluxovat. Do čtyř měsíců Viktorka v šátku zpravidla usnula. Teď už se v něm zvědavě rozhlíží na všechny strany. Příjemně strávené tři hodiny v krásné zateplené stodole s hořícím krbem, kde jsme pod vedením paní Kudrnové s kamarádkou a jejím miminkem absolvovaly praktický výcvik vázání šátku. Klidné prostředí pro kojení, během nějž nám paní Kudrnová z pozice laktační poradkyně zodpověděla celou řadu dalších dotazů týkajících se odstříkávání či zavádění příkrmů. Rozhodně doporučuji kurz absolvovat. Je to věc, která maminkám usnadní život, a navíc příjemně strávený čas s vaším miminkem.


VeronikaVeronika, 12. 4. 2015

Milá empatická paní, krásně strávené dopoledne. Spokojené maminka i její holčička a nepopsatelný pocit z toho, když vám na hrudi v šátku spinká a spokojeně odfukuje vaše mimi. Moc děkuji a doporučuji :)


Markéta, 15. 1. 2015

Chtěla bych Renatě poděkovat nejen za sebe konkrétně, ale za všechny maminky, kterým své znalosti předává. Vřele všem kurz doporučuji. A to i těm maminkám, které mají pocit, že vědí dost. Minimálně v JH porodnici vás totiž vyvedou z omylu a musím uznat, že nemít jak laktační, tak porodní (i když jsem nakonec podstoupila císaře) kurz, byla bych značně v rozpacích. Nejednou se totiž stalo (a nejen mě, podle hovorů s dalšími maminkami), že dvě dětské sestry na jedné směně měly absurdně jiný názor. Jedna tvrdila, že je miminko hladové a musí se přikrmit, druhá, že je přejedené. Jen díky kurzu jsem měla odvahu mít vlastní názor a „bojovat“ za něj s pocitem, že vím, co je pro mé dítě nejlepší, což se nakonec také ukázalo. Ještě jednou tedy děkuji za mnoho užitečných informací a přátelský přístup a přeji jen samé spokojené maminky :-)


Daniela, 4. 9. 2014

U Renaty jsem absolvovala předporodní kurz (vybrala jsem si hlavní témata: porod, kojení). Dozvěděla jsem se mnoho nových a užitečných informací, které jsem ocenila u porodu a také při kojení. Mohu vřele doporučit.


Martina, 4. 9. 2014

Ahoj všichni, mám tu čest udělit první komentář/hodnocení předporodních kurzů, které jsem u Renaty absolvovala. Ve stručnosti můžu říct, že jsem byla nadmíru spokojená. Renata byla ochotná přizpůsobit témata a rozsah kurzů našim přáním a požadavkům (předporodní příprava, šestinedělí, kojení). Ocenila jsem nejen odborné znalosti, kterými se Renata může pyšnit, ale především její zkušenosti jakožto dvojnásobné rodičky a matky. Mnoho informací, které jsem si z kurzu odnesla, se nedá vyčíst z žádných příruček a knih o těhotenství, jsou to prostě zkušenosti a postřehy, které získala při svých vlastních porodech, a nebojí se o nich otevřeně mluvit. Přátelský a laskavý přístup dodává kurzům skvělou a uvolněnou atmosféru. Troufám si říct, že po absolvování kurzů získáte i novou, neustále usměvavou kamarádku:-) Z kurzů jsem si vždy odnesla kromě užitečných informací i vzorečky kosmetiky pro těhotné, což mě vždy potěšilo. Na závěr bych tedy všem vřele doporučila navštívit Renaty předporodní kurzy, nebudete litovat!:-) M.